90

Turista č. 1–2/2023

První letošní číslo časopisu Turista se ke svým čtenářům dostává v pátek 27. ledna.

Tématem čísla se stala turisty oblíbená krkonošská chata Výrovka. S tamní boudařkou Míšou Šťastnou jsme hovořili o historii chaty, zdánlivě osamoceném životě uprostřed Krkonoš, těžkostech i radostech každodenního provozu turistické chaty a mnoha dalších souvisejících záležitostech. Zavítejte prostřednictvím 12stránkového tématu čísla na významnou křižovatku horských cest takřka na dohled Sněžky!

Ani v novém ročníku časopisu Turista se nemusíte bát o své oblíbené seriály. S Tomášem Makajem z nakladatelství Starý most se tentokrát vydáme po stopách Mikoláše Alše kolem zámku Zbiroh. Miroslav Kobza z turistického nakladatelství Regia nás zve na cestu za jesenickými skalami i dávným průmyslem v okolí Branné. S Pavlem Juříkem navštívíme podkrkonošské město Jilemnice, kde se seznámíme s činorodým Janem Nepomukem z Harrachu. Seriál Jana Havelky pokračuje představením Svazu horských spolků severozápadních Čech a připomenutím několika bývalých německých turistických chat nacházejících se v Krušných horách. Zatímco s Michalem Bařinkou nahlédneme do historie významného valašského poutního místa Zašová. Nový ročník však s sebou přinesl také nové seriály. Zbrusu nový je kupříkladu seriál „Okem novinářů“, v němž nám členové České asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu (Czech Travel Press) nabídnou méně známé, leč velmi atraktivní turistické destinace. Novinkou je také seriál „K jihočeským rybníků“ z pera Václava Průchy. Pestrost prvního letošního vydání časopisu Turista dále umocňuje rozhovor s předsedou Evropské asociace turistických klubů Borisem Mićićem, stejně jako řada dalších pozvánek k návštěvě nádherných míst naší vlasti. Celkem 76 stran časopisu je doslova nabito tipy na výlety a turistickými zajímavostmi. Poznávejte Česko společně s námi!

Partnerem časopisu Turista 1–2/2023 se stala společnost The North Face. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu z cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.

Mohlo by se Vám líbit