40

Setkání českých a slovinských turistů, planinců a alpinistů: 120 let chaty Češka koča

Horskou chatu Češka koča postavil v roce 1900 Český odbor Slovinského planinského družstva v Praze. Chata je symbolem česko-slovinského přátelství nejen v oblasti alpinismu.

Češka koča v sobotu 1. srpna 2020
Na sobotu 1. srpna 2020 se připravuje Setkání českých a slovinských turistů, planinců a alpinistů. Akce proběhne u chaty Češka koča, která se nachází pod severními stěnami Grintovce, nejvyššího vrcholu Kamnických a Savinjských Alp. Bude se jednat o historicky první setkání milovníků hor a horské přírody obou přátelských stran. Setkání, které začne v 10:00 h., se zúčastní několik zajímavých osobností z Česka i ze Slovinska. Pro návštěvníky bude připraveno plzeňské pivo a Pražská šunka. Organizační zajištění akce: Češka koča, Alpy, lidé&HORY a KČT, Český odbor Slovinského planinského družstva 2017 z Prahy 5 (ČO SPD 2017).

Kemp Češka koča
Výše uvedené setkání bude součástí akce Kemp Češka koča, která bude probíhat na chatě v termínu od 30. července do 2. srpna 2020. Kempu se za českou stranu zúčastní mimo jiné Radek Jaroš, nositel Koruny Himálaje a Koruny světa, a za Slovince Viki Grošelj, první slovinský nositel Koruny světa. Ubytování na chatě při akci Setkání českých a slovinských turistů, planinců a alpinistů i při akci Kemp Češka koča s Radkem Jarošem zajišťuje CK Alpy – rezervace jsou možné na www.alpy.cz, kde najdete také další informace včetně ceny. Členové KČT, ALPENVEREIN.CZ a ČO SPD 2017, kteří se nezúčastní Kempu Češka koča, získávají slevu na ubytování. Podrobné informace jsou uvedeny na https://www.alpy.cz/slovinsko/kamnicke-a-savinske-alpy-2020/?ProductTypeID=401.
Skupiny nebo organizované zájezdy, které projevily zájem zúčastnit se pouze Setkání českých a slovinských turistů, planinců a alpinistů v sobotu 1. srpna 2020, případně navštívit chatu s přespáním v údolí, budou mít možnost ubytování ve vlastních stanech na pozemku Horské služby (GRZS) v obci Zgornje Jezersko. Postavení stanu bude zpoplatněno, rezervaci ubytování je třeba nahlásit předem, nejlépe u CK Alpy. Volné a bezplatné stanovaní nebo kempování v okolí Jezerska nebude možné. Ubytovací kapacity v penzionech, apartmánech i v kempu v obci Jezersko jsou pro letošní léto již nyní téměř obsazeny. Další informace najdete na www.alpy.cz, www.alpenverein.cz a www.casopisturista.cz.

Mohlo by se Vám líbit