70

Turista č. 6/2022

V pátek 3. června vychází předprázdninové číslo časopisu Turista s novými výletními tipy a poutavými turistickými příspěvky.

Na 12 stranách tématu čísla tentokrát prozkoumáme Máchův kraj. Nechte se přesvědčit, že Máchův kraj není jenom ikonický hrad a rozlehlé jezero! Vydejte se s námi za nejlepšími zdejšími vyhlídkami, odhalte tajemství místních hradů a zámků, vyzkoušejte ty nejlepší cyklotrasy anebo se nechte pozvat na virtuální stezku Za železným pokladem Ralska. Zjistěte, čím tento kraj tak okouzlil Karla Hynka Máchu!

Slavnému básníkovi je zčásti věnován také článek Petra Davida, který vás zavede do sadů a zahrad na svazích pražského Petřína. Do vyšších nadmořských výšek se vydáme společně s Petrem Mazným a Janem Hajšmanem, jejichž pozornost upoutaly dva magické vrcholy Šumavy – nepřehlédnutelné hory Luzný a Roklan. Seriál „Vrcholy Česka“ z pera Václava Průchy pokračuje představením krkonošského Medvědína, zatímco Michal Bařinka líčí dějiny jedné z dominant východních Čech – poutního místa Homole u Potštejna, které se pyšní unikátním schodištěm. Jan Havelka ve svém seriálu popisuje turistické chaty, které měly být po skončení 2. světové války předány Klubu českých turistů; v tomto čísle se věnuje objektům německého turistického spolku Beskidenverein. Svou mysl můžete zklidnit například při putování stinnými alejemi Blanenska, jak to doporučuje Jiří Židů, anebo třeba při cestě do Lázní Bělohradu uprostřed barevného Podzvičinska, kam vás zve Jan Řehounek. Vysočinu v časopisu Turista 6/2022 poznáme skrze příběhy a osobnosti, Třebíčsko zase ze sedla kola. Zalistujte 76 stranami červnového vydání časopisu Turista a najděte si zajímavý výletní tip pro sebe!

Partnerem časopisu Turista 6/2022 se staly společnosti Prosport a YATE. Za správně zodpovězené otázky z časopisu máte možnost získat jednu z cen, které tyto společnosti věnovaly do soutěže pro čtenáře. Časopis Turista 6/2022 je právě v prodeji! (Navštivte také naše webové stránky www.casopisturista.cz.)

Mohlo by se Vám líbit