20

Turista č. 3/2020

Na konci února se do novinových stánků a schránek předplatitelů dostává březnové číslo časopisu Turista.

Již titulní strana časopisu, zdobená věží někdejšího hradu Hartenštejn u Bochova, dává tušit, že tématem čísla se tentokrát stala „Opomíjená místa Karlovarského kraje“. Celkem 16stránkový blok nabitý informacemi o historických i přírodních perličkách našeho nejzápadnějšího kraje pro vás připravil Ladislav Zoubek, předseda oblasti KČT Karlovarský kraj. Společně navštívíme Slavkovský les s jeho nejvyšším vrcholem Lesný, tyčícím se nad Lázněmi Kynžvart. Projdeme se podél dvou vodních kanálů, bez nichž by se středověké hornictví neobešlo, a navštívíme také město Krásno s nedalekou rozhlednou Krásenský vrch. Zvýšenou pozornost jsme věnovali barokním památkám, představíme vám kostel Dobrého pastýře v Podhradí u Aše, zámek Libá, kostel sv. Anny v Paliči, sloup Nejsvětější Trojice v Horním Slavkově, kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách ad. Naší pozornosti pochopitelně neunikly ani minerální prameny Kraje živých vod. Domníváte se, že tyto prameny velmi dobře znáte? Kde byste tedy například hledali Farskou kyselku, Grünskou kyselku či Siardův pramen?

Pozvání k rozhovoru tentokrát přijala Olga Jankovcová, předsedkyně spolku českých svatojakubských poutníků Ultreia. Dočíst se můžete nejen o poslání a úspěších tohoto spolku, ale také třeba o dnešních poutnících a slavné svatojakubské cestě vedoucí do španělského města Santiago de Compostela. Společně s manželi Pavlíkovými se v časopisu Turista 3/2020 vydáváme za liškou Bystrouškou do Hukvald, zatímco Jan Vítek vás zve na cestu podél řeky Žejbro ze Skutče do Chrasti. Velmi poutavý je článek o vzniku původní turistické chaty v Prášilech z pera Jana Havelky, čestného předsedy KČT. A vaší pozornosti jistě neujde ani další pokračování seriálu „Poutní místa“ – tentokrát prozkoumáme Křemešník, ležící asi 9 km na východ od Pelhřimova. Na celkem 80 stranách časopisu však najdete ještě mnoho dalších tipů na výlet, doplněných o poutavé příběhy. Poznejte je společně s námi, naše země je plná krásných míst!

Partnerem časopisu Turista 3/2020 se stala společnost Alpy. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat poukaz na ubytování na chatě Češka koča pro 2 osoby, a to včetně snídaně a trička s emblémem chaty Češka koča.

 

Mohlo by se Vám líbit