70

Turista č. 11/2020

Předposlední číslo časopisu Turista v roce 2020 se na pulty prodejců a do poštovních schránek dostává v pátek 30. října.

Za téma časopisu Turista 11/2020 jsme zvolili turistický region Třebíčsko – moravská Vysočina. Společně prozkoumáme Třebíčsko, Jaroměřicko, Moravskobudějovicko, Jemnicko, Hrotovicko a Náměšťsko. Kromě věhlasných třebíčských památek UNESCO vám představíme také další (nejen historické) unikáty této oblasti – a nezdráhali jsme se ochutnat ani regionální kuchyň! Chybět nebudou tipy na odpočinkové pěší výlety či náročnější cyklotúry, podobně jako doporučení, kam se na vydat s dětmi. Vydejte se společně s námi poznávat moravskou Vysočinu!

Listopadové číslo časopisu Turista potěší jak milovníky panenské přírody, tak obdivovatele historických památek. Zajímavý námět na (třeba víkendový) výlet nabízí ve svém článku „Přes Oderské vrchy od Odry k Bečvě“ Martin Janoška. Objevte (nejen prostřednictvím mnoha fotografií) krásy tohoto koutu naší vlasti. Anebo se vydejte na cestu kolem říčky Doubravy, jak to doporučuje Jan Vítek. Petr David v oblíbené rubrice „Na cestě po…“ připomíná výročí 400 let bitvy na Bílé hoře, zatímco Pavel Juřík vás tentokrát zve k návštěvě západočeských Chudenic – sídla slavného českého rodu Czerninů. Společně s Michalem Bařinkou nahlédnete do dějin poutního místa Štípa u Zlína, nerozlučně spjatého se slavným Albrechtem z Valdštejna. Velmi zajímavé jsou také články připomínající slavnou historii KČT – „Jan Buchar a počátky lyžování v KČT“ a „Chata KČST na Červenohorském sedle“. Dopřejte si aktivní odpočinek obohacený o poutavé příběhy z časů minulých. Poznávejte Česko společně s časopisem Turista!

Partnerem časopisu Turista 11/2020 se stala společnost Rock Point, jednička na našem trhu s outdoorovým vybavení. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu ze tří hodnotných cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.

Mohlo by se Vám líbit