O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Nemáte plány na léto? S aplikací e-Turista máte stovky výletů v kapse!

Tahle šikovná aplikace nesmí chybět žádnému výletníkovi v Olomouckém kraji a Opolském vojvodství. Turistické atrakce, mapa pěších i cyklistických tras a kalendář akcí to vše máte k dispozici ve svém chytrém telefonu. Aplikaci si můžete stáhnout pro Android i iOS po načtení uvedených QR kódů. Tak se vydejte na výlet!

Kam za poznáním?
Jedním ze zaručených tipů je třeba zámek Jánský Vrch. Tyčí se na skalnatém kopci nad městem Javorník a kromě fantastických výhledů na okolí polského Paczkowa, Nisy a Otmuchowa zde najdete několik prohlídkových tras včetně fascinující sbírky dýmek. Milovníci poznání nebudou zklamáni ani z návštěvy Zlatých Hor – zde najdete třeba Zlatokopecký skanzen nebo bývalý měděný důl - Poštovní štolu. A komu by to bylo málo, může popojet kousek za hranice a projít si historické pevnosti Nisa, Prudnik, Glucholazy nebo Paczkow.

  

Pojďte se osvěžit
Horké letní dny přímo lákají ke koupání, a i tady vás aplikace e-Turista nasměruje na ta správná místa. Průzračně čistou vodu nabízejí zatopené lomy na Jesenicku, komu nevadí vyrazit kousek za hranice, aplikace mu doporučí Niské jezero, fanoušky windsurfingu zase potěší tip na jezero v nedalekém Otmuchowě.

  

Více zaručených tipů najdete v aplikaci e-Turista

  
  

 

Aplikace byla vytvořena v rámci projektu „Mobilní průvodce Opolským vojvodstvím a Olomouckým krajem (E-turista)“, reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001214, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie z Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014–2020.